fbpx
0 850 885 00 07
HMS Otel Programı Yardım Sayfaları
Yazdır

Yeni Rezervasyon Nasıl Eklenir?

Menü üzerinde Rezervasyon Ekle butonunu kullanabilir, Ana Sayfa üzerinde aynı gün girişli rezervasyonlar için Rezervasyon Ekle butonuna tıklayabilir, Aylık Oda sayfasında da takvim üzerinde istediğiniz oda, giriş ve çıkış tarihlerini belirleyerek rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Rezervasyon ekleme sayfası üzerinde öncelikle rezervasyonun giriş ve çıkış tarihlerini belirleyeceğiz. Daha sonra sırasıyla, rezervasyon eklemek istediğimiz Oda Tipi, Oda Numarası, Konaklama Tipin ve Kişi Sayısını belirliyoruz. Böylece sisteme daha önceden tanımladığımız fiyatlar otomatik olarak gelecektir.

Fiyatı isterseniz rezervasyona özel manuel olarak da değiştirebilirsiniz. Daha sonra Acente seçeneğinden, rezervasyonun yapıldığı Acenteyi de seçebilir, Rezervasyon Numarasını belirtebiliriz. Misafir bilgilerimizi belirlemek için, solda yer alan artı butonuna tıklamalıyız. Misafir Kimlik Numarasını belirttiğimizde, daha önceden kaydedilmiş misafirimiz ise tüm bilgilerini otomatik doldurabilir ya da Yeni butonuna tıklayarak yeni misafir girişi yapabiliriz. Daha sonra misafirimizin Ad Soyad bilgilerini gireceğiz. Bu bilgiler Kimlik Bildirim Sistemi üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan misafirlerimizin otomatik olarak bildiriminin yapılması için yeterlidir, opsiyonel olarak da diğer bilgilerini doldurabiliriz.

Yabancı misafirlerimiz için de Pasaport Numarası, Ad – Soyad, Cinsiyet, Ülke, Doğum Tarihi ve Doğum Yeri bilgilerini doldurarak Kimlik Bildirim Sistemine otomatik olarak bildirim yapabiliriz. Rezervasyonumuz için aldığımız ön ödeme ve tahsilatları da istersek, sisteme aynı sayfa üzerinden giriş yapabiliriz. Ve son olarak da rezervasyonumuzu Kaydet butonu ile sisteme tanımlayacağız.

İçindekiler