fbpx
0 850 885 00 07
HMS Otel Programı Yardım Sayfaları
Yazdır

Ön Rezervasyon İşlemleri

HMS Otel Programı Anasayfa oda görünümü yada aylık oda ekranında misafirleriniz için ön rezervasyon işlemleri yapabilirsiniz.

Anasayfa Ön Rezervasyon İşlemi

Anasayfa odalar görünümünde Ön Rezervasyon işlemi yapmak için ilgili oda üzerindeki “Rezervasyon Yap” butonuna tıklayın.

Açılan Rezervasyon ekleme ekranında misafir bilgileri ile birlikte gerekli ayrıntıları doldurarak rezervasyon tip seçeneğini tıklayarak “Ön Rezervasyon” seçeneğiniz seçerek kayıt işlemi yapabilirsiniz.

Aylık Oda Ekranı Ön Rezervasyon İşlemi

Aylık Oda Ekranında ön rezervasyon yapmak istiğiniz oda ve tarihleri tıklayarak seçiniz. (bknz. Aylık Oda Ekranı Nasıl Kullanılır?)  Açılan pencerecede “Ön Rezervasyon” seçeneğine tıklayın.

Açılan Ön rezervasyon pop up ekranında gerekli misafir bilgilerini doldurarak ön rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ön Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

Aylık Oda Ön Rezervasyon İptali

Aylık oda ekranında ilgili rezervasyonun üzerine tıklayın.

Açılan menüden “Görüntüle” butonuna tıklayarak rezervasyon ayrıntıları ekranına yönlendirileceksiniz.

Rezervasyon ayrıntıları sayfasında sağ kenardaki diğer kısmından  “İptal Et” linkine tıklayın. Onay mesajına “Evet” diyerek rezervasyon iptal ekranına ulaşabilirsiniz bu ekranda mutlaka rezervasyon iptal açıklaması yazılmak zorundadır.

Rezervasyon Listele Sayfası Ön Rezervasyon İptali

Rezervasyon ayrıntılarını inceleyebileceğiniz ve ön rezervasyon iptali gerçekleştirebileceğiniz bir diğer yöntem ise “Rezervasyon Listele” sayfasıdır. Rezervasyon > Listele menüsünden ulaşabileceğiniz Rezervasyon Listele sayfasındaki ilgili rezervasyon satırı işlemler sütunundaki simgesine tıklayarak rezervasyon ayrıntıları sayfasına ulaşabilirsiniz. Bir önceki aylık oda ön rezervasyon iptali kısmında anlatılan ikinci adımı uygulayarak ön rezervasyon iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz

İçindekiler