fbpx
0 850 885 00 07
HMS Otel Programı Yardım Sayfaları
Yazdır

Grup Rezervasyon

Yeni Grup Rezervasyon Nasıl Eklenir?

HMS Otel Programı farklı yöntemler ile rezervasyon oluşturma seçenekleri sunmaktadır. Hızlı Rezervasyon, Ayrıntılı Rezervasyon, Kanal Rezervasyon ve Grup Rezervasyonunu bu rezervasyon ekleme seçeneklerine örnek gösterebiliriz.

Grup Rezervasyon Ekleme

Grup Rezervasyon Oluşturma ve Takibi Nasıl Yapılır?

Grup Rezervasyon sekmesi altında yer alan Ekle butonu ile yeni grup rezervasyonu oluşturabiliriz. Böylece aynı anda tek bir gruba bağlı olan rezervasyonları tek tek girmek yerine birden fazla odayı tek bir anda rezervasyon girerek sistemde kapatabiliriz.

Grup rezervasyonu ekleme sayfasında sırasıyla, giriş tarihi ve çıkış tarihini seçtikten sonra Grup Adı ve Grup Yetkili ismi sisteme belirtmeliyiz. İsteğe bağlı olarak açıklama kısmını da kullanabiliriz.

Rezervasyon oluşturma ekranında yer alan bilgilerden farklı olarak Fiyat kısmını manuel olarak girmemiz gerekmektedir. Bu kısım bir odanın günlük ücretini belirlemektedir. Daha sonra odaları belirlemek için öncelikle istediğimiz Oda Tipini daha sonra da Oda numaralarını seçerek Oda Ekle butonunu kullanmalıyız. Böylece sayfanın alt kısmında yer alan, Odalar alanında seçtiğimiz odalar listelenecektir. Odalar alanında listelenen odalara Misafir ekleyebilir, yanlış eklediğimiz odaları Bu Odayı Sil butonu ile kaldırabiliriz. 

Opsiyonel alanlardan olan Mailler ve Telefonlar alanlarını kullanarak Grup Rezervasyonumuza ek bilgileri tanımlayabiliriz. Sayfanın en altında yer alacak olan “Ekle” butonu ile de son olarak bilgilerini sisteme girdiğimiz Grup Rezervasyonumuzu oluşturabiliriz.

İçindekiler