fbpx
0 850 885 00 07
HMS Otel Programı Yardım Sayfaları
Yazdır

Personel İşlemler ve Kullanıcı Rolleri

Personellerinize özel kullanıcı hesabı oluşturarak yapılan işlemlerin hangi personel tarafından yapıldığını takip edebilir, yetkilendirme sayesinde personellerinizin HMS üzerinde yapabileceği işlemleri sınırlayabilirsiniz.

Menüde yer alan Araçlar – Personel – Ekle diyerek personel hesabı oluşturma ekranına ulaşabilirsiniz. Personel bilgilerini açılan sayfada sisteme girdikten sonra “Web Panel Aktif” alanını aktif etmelisiniz. Açılan pencerede gerekli kullanıcı bilgilerini tanımlamalısınız.

Yetkilendirme için ise sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Yetkilendirmeler (İzinler) alanını kullanmalısınız. Bu sayfada personelinizin kendi hesabına giriş yaptığında yapabileceği işlemleri işaretlemelisiniz. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra sayfanın en altında yer alan Ekle butonunu kullanarak personel hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Personel oluşturma işlemindan sonra sağ üst köşedeki “Yetkilendirme (izinler) menüsüne tıklayarak oluşturduğunuz personelin program içerisindeki yetkilendirmesini yapabilirsiniz.

İçindekiler