HMS Otel Programı ve Kanal Yöneticisi

Oteller için Blog Sayfalarının Önemi

otel websitesi

Konaklama tesisinizin dijital platformlarda rakip tesislerle mücadelesi her geçen gün büyük önem kazanıyor. Google gibi arama motorlarında anahtar kelime aramalarında tesisinizin rakip tesislerden daha üst sıralara çıkması için işe yarar yöntemlere başvurmak gerekiyor. 

Günümüzde google da ön plana çıkmak için en çok rağbet edilen yöntem online satış kanallarına bir kanal yöneticisi ile otelinizi satışa açmaktır. Metasearch ile google de daha görünür hale gelirsiniz. Fakat hedef kitlenin sürekli web sitenizi ziyaret etmesi için güncel yazılar ve haberlere ihtiyacınız olacaktır.

İlk yapmak gereken işlemlerden biri olan tesisinizin web sitesine sahip olmak ve web sitenizdeki ana sayfa ekranında blog menüsüne yer vermek gerekiyor. Tesisiniz için blog yazmak rakiplerinizin önüne geçme konusunda büyük öneme sahiptir ve bunu aksatmadan belirli aralıklarla gerçekleştirmek gerekiyor.

Blog Sayfanızı Geliştirmenin Yolları

Blog yazmak rakip otellerle rekabette büyük öneme sahip olsa da tesis yetkililerinin bu konuya zaman ayırmadıkları için dijital platformalar da kendisine ilk sıralarda yer bulamıyor. Bu konuya zaman ayırmak istemeyen oteller sosyal medya ve dijital pazarlama alanlarında varlık gösterdikleri için yeterli buluyor. Bu alanlara yapılan ödemelerin çok daha düşük bir kısmını blog sayfalarına yönlendirerek rekabette öne geçmesi sağlar.

Konaklama Tesisinizin Tanıtımı: Tesisiniz tanıtımını yapmak için birden fazla konuyu ele alabilirsiniz. Anahtar kelimeleri dikkatli ve özenli kullanmaya dikkat edin. Sektörü etkileyen yaratıcı yazılar yazmak önceliklerinizden olsun. Tesisinizin ve tesisin bulunduğu coğrafyanın fotoğraflarına yer vermeyi unutmamak gerekir. Fotoğraflar konusunda dijital ajanslardan yardım alınması profesyonelliğinize önem katacaktır.

Hedef Kitleyi Öne Çıkarmak: Tesisinizin ve tesisinizin bulunduğu coğrafyadaki ziyaretçilerinin analizini yaparak kitleyi otelinize çekecek blog yazmak gerekiyor. Bu hedef kitlelere örnek vermek gerekirse aileler, balayı çiftleri, gezginler, arkadaş grupları, iş seyahatleri, sağlık turizmi, gurme gibi başlıklardan bahsedilebilir. Bu kitleler hakkında yazınızda anahtar kelimelere yer verdiğinizde aramalarda otelinize ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

Konaklama Tesisinizin Bulunduğu Coğrafya Tanıtımı: Konaklama tesisinizin coğrafyasına hedef kitleyi çekmek için bölgenizi iyi tanımak, tarihine hâkim olmak, etkinlik, festival, tur, sanat, kültür gibi alanlarda ne kadar çok bilgi birikimizi arttırırsanız sektörde rakiplerinizden daha ön sıralara geçebilirsiniz. Bu konular hakkında blog yazınızda anahtar kelimelere yer verdiğinizde aramalarda hedef kitlenizi tesise çekmek büyük önem arz ediyor. 

Bu içerikleri hazırlama konusunda birkaç örnek vermek gerekirse Alanya bölgesi tarihi, Alanya bölgesi etkinlik ve festival takvimleri, Alanya bölgesi tekne, safari turları, Alanya sanat faaliyetleri, Alanya kültürü gibi konularda otelinizin bölgesine uygun blog yazılabilir.

otel websitesi

Bu içerikteki anahtar kelimeler ise Alanya Otelleri, Alanya Tekne Turları, Alanya Sanat, Alanya Festival, Alanya Kültür gibi oluşturulabilir.

Exit mobile version